Jakie gadżety zabrać ze sobą za granicę?

Jeśli Twoim odwiecznym problemem jest pakowanie się na wakacje, nie musisz dłużej się martwić. Być może telefon pomoże Ci w większości przypadków, ale możesz sobie zapewnić pomoc ze strony innych gadżetów, które zdecydowanie podniosą nie tylko komfort podróżowania, ale będą też praktyczne i estetyczne.

Nawet jeśli nie zastanawiasz się po raz tysięczny, czy na pewno w Twoim bagażu znalazła się zapasowa ładowarka, zdecydowanie musisz przyjrzeć się bliżej tym kilku akcesoriom:

Powerbank

Nie ma co ukrywać, nie każdy telefon, z jakim wyruszamy za granicę, jest zakupiony prosto z taśmy produkcyjnej. Czasem nawet na okres podróży wymieniasz swój typowy aparat na starszy, bardziej sfatygowany model, by uniknąć zgubienia go bądź kradzieży. Niezależnie od modelu, możesz potrzebować lekkiego wsparcia. Najlepiej zaopatrzyć się w Powerbank z dużą ilością mAh-ów – im większa ich liczba, tym więcej razy naładujesz nim telefon.

Plecak turystyczny

Nawet jeśli nie zamierzasz zwiedzać pół świata, dobrze jest zaopatrzyć się w plecak turystyczny. Jego pojemność, multum kieszonek i solidne wykonanie sprawi, że przyda Ci się nie tylko podczas długich przechadzek, ale też na co dzień. Pamiętaj, że w tym przypadku im więcej, tym lepiej – przyda się każdy pasek i kieszonka. Jeśli z kolei lubisz spędzać aktywnie czas i nie wyobrażasz sobie całodniowego odpoczynku przy hotelowym basenie, spraw sobie dodatkowo Camelbak – ten bukłak na wodę pozwoli Ci napić się jej bez potrzeby ściągania plecaka.

Butelka z funkcją oczyszczania wody

Jedną z najlepszych opcji – zarówno dla tych aktywnych, jak i mniej pasjonujących się długimi spacerami, jest kupno butelki z funkcją oczyszczania wody. Dzięki niej nie musisz się martwić, że kiedykolwiek Ci jej zabraknie lub jedyną opcją zostanie zanieczyszczona woda. Wybierając się na przechadzkę, wystarczy zaplanować punkty kontrolne – odpadnie też problem noszenia ciężarów, bo butelkę możesz napełnić w dowolnej chwili.

Mata antypiaskowa


Idealny dodatek dla każdego plażowicza – jeśli wyjeżdżasz na wakacje do ciepłych krajów i zamierzasz wypocząć, mata antypiaskowa powinna Ci się przydać. Dzięki niej odchodzi problem irytującego piasku, który nieustannie dostaje się na koc. Metoda działania maty jest prosta – materiał posiada właściwości, które sprawiają, że małe drobinki zwyczajnie się z niego zsuwają.

Prysznic solarny

Zdecydowanie niedoceniany, jednak niezwykle przydatny, gdy planujemy piesze wędrówki – zwłaszcza kończące się biwakiem w plenerze. Dzięki prysznicowi solarnemu możesz liczyć na ciepły kilkuminutowy prysznic pod podwieszonym zbiornikiem, który wypełniasz wodą wtedy, gdy słońce jeszcze świeci – to ono nagrzewa znajdujący się we wnętrzu płyn. Po złożeniu jest łatwy w transporcie i lekki – jego przenoszenie nie powinno być zatem problemem.

Pralka turystyczna

Wybierając się za granicę, nierzadko decydujesz się na to w czasie cieplejszego okresu – nie trzeba wtedy planować postojów, bo spać można pod gołym niebem. Jednak kilkudniowe wędrówki nie zwalniają Cię z dbania o swoją higienę – w czasie, gdy będziesz korzystać z solarnego prysznica, mini pralka turystyczna wypierze Twoją koszulkę lub bieliznę. Waży zaledwie 5 kg – inwestując w porządny plecak, nawet nie poczujesz jej wagi.