Lato w bieli – zachwycaj stylizacją na co dzień i od święta!

Biel w swoim życiu wybierasz z różnych powodów – czasem przekonuje Cię do tego symbolika koloru, a czasem po prostu skupiasz się na klasycznej estetyce. Biały top znajduje się w niemal każdej szafie, i choć czasem odwracasz od niego wzrok, w lato jest on wybawieniem. Nie przyciąga słońca i daje Ci niezbędne podczas każdego wyjścia uczucie świeżości. Ta ponadczasowa barwa dodaje każdej stylizacji nieco łagodności i delikatności. Postaw na harmonię!

Symbolika koloru – skojarzenia z bielą

Pierwsze, co przychodzi na myśl, to czystość. Symbol ten wykorzystuje się od lat w wierze katolickiej – panna młoda w białej sukni to już klasyczny widok. W biel ubiera się też dzieci do chrztu oraz na pierwszą komunię. Kolor ten od lat kojarzy się też z harmonią, dobrem i niewinnością – nawet biały gołąb z przypowieści biblijnych jest symbolem pokoju.

Nosząc białe sukienki latem kobiety, dodają swojemu outfitowi delikatności i zwiewności. Odpowiednio dobrane kapelusze i sandałki tylko wzmacniają ten efekt. Nie można zapominać, że białe kolory nie nagrzewają się w słońcu, a odbijają większość promieni słonecznych – nic więc dziwnego, że białe ubrania automatycznie wydają się o wiele wygodniejsze o tej porze roku.

Wygoda podczas każdego wyjścia

Komfortowym rozwiązaniem podczas każdego wyjścia jest przede wszystkim obuwie. Nierozchodzone jeszcze sandałki ubrane w środku lata po dłuższym czasie potrafią stać się prawdziwym utrapieniem – w efekcie czego wracasz do domu z poobcieranymi stopami. Możesz jednak temu zaradzić. Białe sneakersy dopasujesz do niemal każdej sytuacji – ich klasyczna barwa nie rzuci się w oczy ani nie przyćmi żadnego ubioru. Możesz je nosić z sukienkami lub krótkimi spodenkami – wybór należy do Ciebie.

Sytuacyjna elegancja – co wybrać na ważne spotkanie w środku lata?

Gorąco potrafi dać w kość – po jednym wyjściu czujesz nie tylko zmęczenie, ale i pragnienie. A przecież ważne zebranie pracownicze czy biznesowe spotkaniem z klientem wymaga od Ciebie nie tylko przygotowania, ale też nienagannej prezencji, która w biegu często ulega znaczącym zmianom. Jeśli szukasz eleganckiego i wygodnego obuwia na każde spotkanie, wybierz białe botki. Sprawdzą się nie tylko podczas ważnych spotkań i zebrań, ale również w przypadku pogorszenia się pogody.

Dobierz akcesoria – czuj się piękna nawet podczas upałów

Ubrania i buty mają ogromne znaczenie – dużą wagę przykłada się też do akcesoriów. W lecie czapki, szale i rękawiczki zastępuje się kapeluszami z szerokim rondem, lekką biżuterią i okularami przeciwsłonecznymi. Biały to kolor optymistów, dlatego śmiało sięgaj po oprawki i kapelusze właśnie w tym kolorze – nie tylko pomogą Ci ochronić się przed słońcem i uzupełnią stylizację, ale też dodadzą energii w trakcie dnia!