Niestandardowe kalendarze adwentowe

Okres poprzedzający boże narodzenie obfituje nie tylko w mnogość różnych fascynujących wydarzeń czy ozdób. Każdy przygotowuje się jak najlepiej może, zaczynając od kupowania prezentów i sprzątania. Sezon przed świąteczny obfituje także w kalendarze adwentowe. Producenci prześcigają się w wielkościach, cenach i produktach, które można w środku znaleźć. Dwudziesty pierwszy wiek sprawił, że w środku nie m już tradycyjnej czekolady. Co zatem możemy znaleźć w środku takiego pudełka?

Kalendarze kosmetyczne

To chyba hit ostatnich dwóch lat. Swoje propozycje wypuszczaj drogerie, sieciówki a nawet marki luksusowe. Zwykle firma na jednym nie kończy. Można je podzielić na te typowo make-uopwe i pielęgnacyjne. W kalendarzach z kolorówką znajdziemy praktycznie wszystko. Pomadki, błyszczyki, matowe kredki do ust, konturówki, pudry, rozświetlacze, róże, bronzery i szereg cieni do powiek. W okienkach można znaleźć zarówno pełnowymiarowe produkty jak i miniatury. Z reguły na kalendarzu jest napisane jaka jest zawartość. Warto jednak zostawić sobie odrobinę niespodzianki na przedświąteczny okres. W ostaniem okienku zazwyczaj jest coś szczególnego. Zdarzają się pełne palety cieni czy perfumy. Kalendarze, które kupisz z zagranicznych stron będą mieć po 25 okienek. Dlatego, że tam dopiero dzień Bożego Narodzenia jest tym najważniejszym. Marki luksusowe takie jak na przykład Charlotte Tilbury wypuszczają kalendarze z 12 okienkami. Można je otwierać co drugi dzień albo zacząć w połowie grudnia i cieszyć się nimi codziennie. Dla maniaczek paznokci idealnie sprawdzi się kalendarz z lakierami i produktami do stylizacji.

Kalendarze z biżuterią

Dla fanów biżuterii też przygotowano specjalne kalendarze. Można w nich znaleźć głównie świąteczne motywy. Wypuszczają je zwykle sieciówki. Jeżeli marzysz o dużej ilości świątecznej biżuterii to taki produkt będzie świetny. Choinki, renifery, bałwanki czy mikołaje – to wszystko możesz ubierać podczas świąt i adwentu.

Papiernicze

Producenci nie zapominają także o kalendarzach papierniczych. Można w nich znaleźć takie przybory jak: gumki, ołówki, notesy, kredki, klipsy do papieru czy spinacze w fikuśnych kształtach. Ten rodzaj kalendarzy jednak dopiero raczkuje i nie są jeszcze tak przemyślane jak artystom mógłby się wydawać. Możesz postawić na kalendarz z ulubionego filmu. Wtedy gadżety mają wartość sentymentalną.

Dla mężczyzn

Producenci nie zapominają także o mężczyznach. Są to w większości kalendarze pielęgnacyjne. Balsamy, szampony i odżywki. Ponadto można znaleźć rzeczy do stylizacji brody i włosów. Jeżeli Twój mężczyzna nie lubi tego rodzaju produktów to warto postawić na kalendarz ze słodyczami

To tylko kilka typów kalendarzy adwentowych dostępnych na rynku. Jeżeli nie jesteś do końca pewna czy chcesz akurat taki możesz zajrzeć na You Tube. Tam wiele osób pokazuje co w danym opakowaniu jest. Jeżeli uznasz, że zawartość Cię satysfakcjonuje możesz przystąpić do zakupów. Warto jednak poszukać dobrze ofert, bo czasami w internecie można dostać je za mniejsze pieniądze. Duży kalendarz adwentowy potrafi kosztować niemałe pieniądze, ale jak kupować to jeden, z którego będziesz zadowolona.