Salon i mozaika – zgrany duet

Salon i mozaika – zgrany duet

Mozaika jest ciekawym komponentem, który może zostać wykorzystany w różnych pomieszczeniach na wiele sposobów. Zawsze wniesie ona powiew eleganckiej finezji do każdej przestrzeni. Mozaika jest elementem, który nie tylko zdobi, ale także poprawia proporcje wnętrza oraz podkreśla gust właściciela mieszkania. Podpowiadamy, jak wykorzystać ją w salonie.

Jak wykorzystać mozaikę w salonie?

Salon jest pomieszczeniem, w którym mozaika wygląda bardzo efektownie. Wciąż jest niecodziennym elementem wykończenia pomieszczenia. Drobne płytki pozwalają osiągnąć niebanalny efekt. W salonie dobrze sprawdzi się mozaika szklana (https://imozaiki.pl/collections/mozaiki-szklane). Charakteryzuje się wieloma możliwościami aranżacyjnymi. Marzysz o własnym kominku? Wybierz wytrzymałą mozaikę do jego obudowy. Z pewnością będzie robił duże wrażenie. Wyobraź sobie siebie w deszczowy jesienny wieczór, z ulubioną książką i herbatą, a także kocem, przed uroczym kominkiem… Od razu robi się ciepło! Tymi niewielkimi płytkami możesz również wyłożyć biblioteczkę albo stworzyć z nich pojedyncze dekory – pionowe lub poziome. Mozaika pomoże Ci także oddzielić salon od jadalni i kuchni.

Mniej znaczy więcej

To zasada wykorzystania mozaiki w każdym salonie. Wykończenie stworzone z mozaiki dobrze prezentuje się zarówno na większych powierzchniach (np. jako posadzka), jak i jako ciekawy detal. Od Ciebie zależy, jak wykorzystasz jej potencjał. Mozaika świetnie wygląda zamontowana na ścianie, na której wisi telewizor. Możesz eksperymentować z kształtami i kolorami. Dobierz odpowiednie oświetlenie i zyskaj klimatyczną przestrzeń. Do wszelkiego rodzaju mozaik w salonie możesz dobrać inne elementy ozdobne.

Jaka mozaika do salonu?

Najmodniejszą i najczęściej używaną formą mozaiki jest klasyczny kwadrat, jednak coraz częściej można spotkać się z innymi formami, na przykład heksagony czy rybia łuska. Mają duży potencjał aranżacyjny i ciekawie przełamuje minimalistyczne wnętrza. Mozaika może być zrobiona z różnych materiałów, na przykład szkła czy drewna. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź, do jakich powierzchni jest ona przeznaczona, bowiem nie wszystkie można montować na podłodze, niektóre też nie są odporne na wodę. Wszystkie informacje dotyczące płytek mozaiki znajdziesz na stronie producenta. W salonie odnajdzie się praktycznie każda mozaika, więc popuść wodze swojej wyobraźni i twórz niepowtarzalne dekory.

Mozaika to jeden z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych. Ma ona bardzo uniwersalny charakter, przez co odnajdzie się w każdym wnętrzu – tym najbardziej nowoczesnym, jak i klasycznym. Zaliczana jest do ponadczasowych trendów aranżacyjnych. Warto się do niej przekonać!