Śniadania poza domem

Zdarzyło Ci się obudzić po ciężkim dniu ze świadomością, że nic nie masz w lodówce? Albo po zakrapianej imprezie na wielkim głodzie? Każdy z nas zna to uczucie, kiedy wstaje rano i mu się nie chce nic robić. Albo, gdy przychodzisz do pracy i zapominasz ze sobą śniadania. Wtedy Twój brzuszek uratują śniadania na dowóz. Nie musisz się martwić o brak chleba czy innych produktów na kanapkę. Przyjedzie do Ciebie ciepłe i pachnące śniadanko, gotowe do zjedzenia.

Popularne fast foody

Obecnie już nawet popularne sieciówki z fast foodami oferują śniadanie na dowóz. Śniadania w KFC są dostępne zarówno stacjonarnie, jak i z dowozem. Można zamówić na szybko tosty, pancakes czy kanapkę. Do zestawu możesz dobrać kawę czy inny napój. Firma współpracuje z niezależnymi dostawcami i nie trzeba dodatkowo płacić za dowóz. Jedzenie dostaniesz już po godzinie dziewiątej, ale zamówić możesz wcześniej. Konkurencyjna firma z M w logo nie dowiezie nam śniadania, bo dostawca, czyli Uber Eats swoją pracę zaczyna od godziny jedenastej. Więc jeżeli chcesz zjeść wypasioną kajzerkę czy frytki musisz wyjść z domu. Popularne sieciówki z jedzeniem także serwują kanapki czy sałatki przez cały dzień, więc nic nie stoi na przeszkodzie żebyś skorzystał z oferty.

Kawiarnie

Sieci kawiarni, takie jak Costa czy Starbucks, często z rana oferują do porannej kawy kanapkę, jogurt, a nawet naleśniki. Miejsca ściśle związane z kawą też zwykle serwują drobne przekąski. Na słono, na ciepło, na słodko, na wynos i na miejscu. W zależności od upodobań. Taki zestaw z kawą jest zazwyczaj kilka złotych tańszy niż koszta samego napoju. Warto także zajrzeć do piekarni, tam też coraz częściej dostaniesz kanapki, słone przekąski i słodkie drożdżówki.

Śniadania poza domem

Knajpy z jedzeniem

Coraz większą popularność zyskują śniadaniownie i restauracje, które poranną dawkę energii nam oferują. Powstają specjalne miejsca, w których śniadaniowe dania zjesz cały dzień, a także takie miejsca, gdzie zjesz tylko brunch. Coraz popularniejsze stają się śniadania za złotówkę, gdzie przy zakupie kawy dostajemy dowolne śniadanie za symboliczną złotówkę. Działa to na przykład w AiOli i Orzo od poniedziałku do czwartku. W weekendy oferta jest odwrotna. Do każdego śniadania kawa czy herbata jest dodawana za złotówkę. Takich ofert pojawia się coraz więcej. W tygodniu raczej preferujemy opcję take away, w weekendy większość ludzi woli wyjść na śniadanie, usiąść, w spokoju zjeść i wypić kawę. Dlatego też w tym czasie oferta śniadaniowa jest podawana zazwyczaj godzinę dłużej niż w dzień roboczy.

Śniadanie na dowóz

Popularne aplikacje z dowozem jedzenia takie jak pyszne.pl czy Uber Eats posiadają nawet swoje śniadaniowe zakładki. Za pomocą odpowiednich filtrów możesz ustawić na co masz konkretnie ochotę. Jeżeli Twoja ulubiona restauracja dowozi jedzenie to bez problemu zjesz ulubione śniadanie w zaciszu swojego domu.

Śniadania poza domem

Coraz częściej stawiamy na śniadania na mieście. Znika problem porannego biegania do piekarni, braku pomysłu czy chęci do jego robienia. Również podczas wyjazdów, wakacji czy innych podróży chętnie korzystamy z miejsc, gdzie możemy szybko, tanio i w miarę dobrze zjeść. Wybór jest ogromny. Od standardowych kanapek i jogurtów, przez słodkie naleśniki, gofry, sałatki aż po lekkie sałatki. Z mięsem i warzywami, wegetariańskie, angielskie czy amerykańskie. Dzięki śniadaniom chociaż przez chwilę poczujesz się jakbyś znalazł się w innym miejscu na świecie.