Wzmocnij dobroczynne właściwości naturalnych szamponów odpowiednim myciem i suszeniem!

Trend bycia eko stopniowo się rozrasta na coraz to nowsze dziedziny codziennego życia. Ma to wpływ nie tylko na sięganie po nieprzetworzone produkty spożywcze, ale też kosmetyki zero waste. Czerpanie z dóbr natury było znane człowiekowi już przed wiekami, i choć drogeryjne produkty mogą dawać niezwykłe efekty wizualne, to właśnie tworzone w zgodzie z naturą kosmetyki wpływają na ogólny dobrostan ciała i włosów – jeśli już z nich korzystasz, dowiedz się, jak jeszcze wzmocnić wspaniałe efekty naturalnej terapii!

Wybierz naturalny szampon opracowany z myślą o Twoich potrzebach

Najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiednich dla włosów kosmetyków. Różnią się one porowatością i ogólnym stanem, a dodatkowo mierzą się z wieloma problemami. Łupież, wypadanie, łamliwość czy przesuszenie to tylko nieliczne z kłopotów, z jakimi możesz się zmagać. Pierwszym krokiem jest ustalenie, czego dokładnie potrzebują Twoje włosy – czy jest to wzmocnienie, nawilżenie czy może intensywna regeneracja? W każdym przypadku warto postawić na naturalny środek doraźny, jakim jest szampon naturalny.

Jeśli mierzysz się z problemem znalezienia produktu, który poradzi sobie z przetłuszczającymi się włosami, możesz skorzystać z porad włosomaniaczek, które znajdziesz nie tylko na nagraniach wideo, ale również na blogach. Przykładowo, szukając specyfiku do codziennego stosowania, warto zajrzeć do artykułów, które są poświęcone właśnie temu problemowi: https://www.natinati.pl/pl/blog/szampon-do-codziennego-stosowania-jaki-bedzie-dla-ciebie-najlepszy/. Po lekturze zapoznaj się z ofertą sklepu oferującego naturalne szampony i wybierz idealny dla siebie!

Jak właściwie suszyć włosy, by zachowały swoją miękkość?

Odpowiednia pielęgnacja wymaga nie tylko umycia głowy, ale też zastosowania dodatkowych kosmetyków – może być nim odżywka, balsam lub maska do włosów (https://www.natinati.pl/pl/kosmetyki-babuszka-agafia). Po wykonanym zabiegu przychodzi czas na umycie i suszenie włosów. Obie te czynności wydają się być banalnie proste – warto jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Podczas mycia energiczne pocieranie skóry głowy i włosów zastąp delikatnym masażem. Na początku głowę opłucz ciepłą wodą, a po umyciu – chłodną. Pamiętaj, by dokładnie zmyć każdy preparat. Po tak wykonanym myciu owiń głowę ręcznikiem – wchłonie on dużą część wody.

Kiedy przyjdzie czas suszenia i nie możesz zrezygnować z suszarki, pamiętaj o tym, by nie pocierać włosów ręcznikiem. Znajdź kilka minut na to, by pozwolić im wstępnie przyschnąć. Po około 15 minutach rozczesz włosy i susz je chłodnym nawiewem z pomocą szczotki do włosów. Struktura włosa zniszczy się w ten sposób mniej, a przy okazji ułożysz swoją fryzurę. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć włosy, sięgnij po preparaty dostosowane do ochrony przed wysoką temperaturą, które przydadzą się też do prostowania włosów lub kręcenia loków.